Zažije s námi dobrodružství i Vaše dítě?

A co pořádáme?

Schůzky

Společně se scházíme jednou týdně na základní škole Ještědské. Hrajeme spoustu her, střílíme z luku, a rozvíjíme v oddílových dovednostech. Společně nás čeká spousta legrace a kamarádů. Končíme u hlavního vchodu základní školy.

Výpravy

Jednou za měsíc se vydáváme společně na výpravu někam v libereckém kraji, někdy i na více dní. Učíme se tam rozdělávat oheň, zažíváme společné dobrodružství ve skalách na vodě nebo si hrajeme legrační hry na louce nebo v lese.

Tábory

Na začátku července máme společný čtrnáctidenní tábor. Bydlíme ve stanech tee-pee. Na táboře zažíváme dobrodružství v originální příběhová etapová hra, také noční hlídky, indiánská sauna i všichni společně se podílíme na chodu tábora.

 • žena kytara oheň děti
  Prošla jsem Orionem jako malá holka a teenager, pak jsem se s ním na pár let rozloučila. Dnes jsem mezi rádci a snažím se, aby byl oddíl pro všechny děti co nejlepším místem. Oddíl je pro mne a mou dceru jako druhá rodina se vším co k tomu patří.
  Škubánek
 • žena děti vysvětluje nástup
  Oddíl mě vychoval k šetrnému chování k přírodě a lidem, respektu, neustálému učení a zvládání neobvyklých situací. Naučil mě milovat, být vděčná a odpouštět. Oddíl mě naučil poznávat přírodu kolem sebe a rozumět jí.
  Bětka
 • děti mapa muž vyslětluje
  V druhé třídě jsem začal chodit do oddílu Orion se svým nejlepším kamarádem. Trávili jsme spoustu víkendů hraním her a výletů do přírody. Strávil jsem v oddíle dalších jedenáct let. Výlety do přírody, láska a úcta k ní a přátelé na celý život jsou to, co mi oddíl dal.
  Zubr
 • muž žena oheň
  V oddíle se mi líbila pestrost naší činnosti – nejen hry, ale i práce s mapami, stezky odvahy, uzlování. Jako rádce a později náčelník jsem se snažil o všestranný rozvoj dětí – pohyb, nové znalosti a umění. Díky oddílu jsem objevil spoustu krásných míst a získal mnoho kamarádů.
  Skukum
 • žena busta
  Oddíl mi dal mnoho – skvělou partu lidí, kde můžu být sama sebou bylo to naprosto jiné oproti dětem ve škole. Naučil mě najít si místo, kde se cítím dobře. Překonávala jsem mnohokrát svou komfortní zónu na různorodých akcích a dnes si užiju i mokré boty nebo zimu.
  Julča
 • dítě žena vedoucí lucerna
  Orion mi dal zážitky, na které ráda vzpomínám, některý z nich byly významnou lekcí, jiné byly pouze o radosti a smíchu. Je to takovej minisvět, kterej si v sobě skrz vzpominky pořád opatruju.
  Bukí
 • děti vedoucí obličeje
  Oddíl mi pomohl být tím, kým jsem teď. Díky němu jsem zažila své první tábor v teepee, naučila se vázat uzle, nebát se na nočních hlídkách. V oddíle jsem poznala první lásku a nabyla zodpovědnosti. Jsem vděčná, že v oddíle najde místo každý.
  Aicha
 • žena kouká pokácené stromy
  Oddíl mi dal hodně. Vychoval mě a zanechal mnoho nezapomenutelných vzpomínek. V dospívání jsem překonávala sebe sama výzvami, což mi pomohlo osobně se formovat a posunout vpřed. Jako rádce a náčelník jsem se naučila efektivně řešit různé komplikace.
  Lachtan
 • děti most příroda
  Do oddílu jsem začal chodit až ve dvanácti letech. Naučil jsem se tady mnoho dovedností, jak se chovat k přírodě, ale také jak se chovat ve společnosti a vztazích. Oddíl je pro mě jako druhá rodina se vřelým přijetím a ochranou před nepřátelským světem.
  Prokop
 • muž lezecká výbava
  Vzpomínám na množství krásných zážitků ze dnů strávených v přírodě, na přátele, se kterými se stále setkávám, i na lidské vlastnosti a hodnoty jako ochotu pomáhat, samostatnost a vztah k přírodě, které jsem získal díky oddílu.
  Klacek
 • žena busta
  Oddíl je pro mě jako druhá rodina. Můžeme si říct vše a nikdo nás nepoučuje, ale vždy si mě každý vyslechl. I když teď už nemám moc času, tak vždy ráda dorazím na nějakou akci a zavzpomínám co jsem zažila jako dítě.
  Týna
 • dav žena brýle
  V oddíle jsem prožila své dětství a zažila mnoho úžasných zážitků a potkala mnoho lidí. Díky oddílu jsem získala mnoho cenných zkušeností, které mě formovaly a pomohly mi stát se tím, kým jsem dnes. Oddíl pro mě znamená mnoho a jsem mu za všechno, co mi dal, vděčná
  Yetti
 • děti jedění kotlík
  Chodím do oddílu ráda, protože je to skvělá parta lidí a máme možnost trávit čas v přírodě. Oddíl mi dává příležitost prožívat nezapomenutelné chvíle s přáteli a zároveň se učit novým věcem. Jsem ráda, že tam mohu trávit svůj volný čas.
  Zuzka
 • ležící děti hvězdice
  Každý tábor, na který jsem jel, jsem si fakt užil. I když jsem jezdil jen na tábory, byl jsem vždy přijat jako kamarád, se kterým se potkávají každý den. Oddíl pro mě znamená spoustu zábavy a nových zážitků, ale také přátelství a podporu od ostatních.
  Sojka
 • děti okolo ohně
  I když jsem v oddílu nebyl moc dlouho, zažil jsem v něm spoustu zážitků. V oddílu jsou skvělí lidé . Mrzí mě, že už nemám čas chodit do oddílu. Pokud chcete poznat nové a skvělé lidi a zažít spoustu zábavy, oddíl je skvělé místo, kde tohle všechno je :D.
  Radek

Přidá se k nám i Vaše dítě?

Zážitky

Zažije skvělá dobrodružství.


Zažije skvělé tábory
a vícedenní akce.


Zažije netradiční hry.

A zažije nejen to!

Kamarádi

Najde celoživotní kamarády.


Najde partu lidí, která ho vždy příjme a podpoří..


Najde férové přátele.

Bude vědět kam patří…

Dovednosti

Naučí se práci se dřevem.


Naučí se rozdělat oheň
jednou sirkou.


Naučí se přežít v přírodě.

A naučí se mnohem více…

Příroda

Objeví skrytou krásu přírody.


Objeví zapomenutá místa
naší historie.


Objeví nádheru noční oblohy.

Objeví i další…

Co se děje u nás v oddíle?